П`ятниця, 20.07.2018, 09:04
Вітаю Вас, Гість

8. СИСТЕМА РОБОТИ ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДИТИНИ

 

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

- Конституція України;

- Конвенції ООН про права дитини;

- Законом України «Про охорону дитинства»;

- Сімейний кодекс.

Для ведення цієї роботи у закладі щорічно, на початку року, наказом по ДНЗ затверджується громадський інспектор з охорони дитинства – Олійник Валентина Олексіївна. Щорічно, на нараді при завідувачу інспектор з охорони дитинства на громадських засадах звітує про наявність в ДНЗ дітей різних пільгових категорій та про роботу, яка проведена з дітьми даних категорій.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату», інструктивно – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ДНЗ розроблені заходи які включають:

- надання методичної і консультативної допомоги сім’ї, включення батьків у процес виховання, навчання та реабілітації дитини;

- формування соціально – педагогічної компетенції сім’ї у вирішенні її психолого – педагогічних та соціальних проблем;

- створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.

Робота педагогічного колективу та всіх працівників ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні, який спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.

 

9. ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення здійснює місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. В 2016 році на капітальний ремонт з бюджету міста виділено 221211,20 гривень, з яких 188764,40 грн. витрачено на капітальний ремонт системи опалення; 32446,8 грн. – на заміну вікон; у 2017 році на поточний ремонт асфальтного покриття виділено 42600 гривень. За бюджетні кошти придбано: 2 ноутбуки, принтер, дрель, пилосос, фотоапарат, вогнегасники, здійснено підписку періодичних видань.

За рахунок залучення додаткових джерел фінансування та завдяки активній діяльності Ради закладу та батьків матеріально-технічна база дитячого садка підтримується в задовільному стані.

За батьківські кошти проведено косметичний ремонт в усіх вікових групах.

 

група

Батьківські кошти

  1.  

Обладнано ігровий майданчик

  1.  

Косметичний ремонт групової кімнати

  1.  

Косметичний ремонт групового приміщення, спальні

4.

Косметичний ремонт групового приміщення

5.

Придбано телевізор

6.

Придбано новий килим в ігрову кімнату

7.

Замінено шафи у роздягальні

8.

Ремонт туалетної кімнати

9.

Ремонт роздягальні, замінені дитячі столи;

10.

Замінені дитячі столи; косметичний ремонт групового приміщення

11.

Ремонт роздягальні, замінені шафи для одягу

12.

Ремонт мийки

 

Косметичний ремонт бухгалтерії; заміна дверей в медичному блоці; оформлення музичної зали ( фотошпалери )

 

 

 

Всі працівники закладу з червня по серпень 2016 року брали активну участь у підготовці закладу до нового навчального року та по підготовці до осінньо – зимового періоду. Слід відзначити, що весь колектив працює сам під час ремонтних робіт, залучаючи до роботи батьків і спонсорську допомогу.

Матеріально - технічна база ДНЗ потребує постійного удосконалення: зокрема, гострою залишається проблема системи опалення, потребують капітального ремонту ігрові павільйони, асфальтного покриття на ігрових майданчиках.

Я вдячна батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах та на території ДНЗ, створюють затишок та комфорт для дітей. Особлива подяка батькам:

БілошапкамтРоману Васильовичу, Людмилі Іванівні

Ільницькому Миколі Миколайовичу

Колєсніку Юрію Вікторовичу

Сарапіній Валентині Анатоліївні

Підтоптаному Миколі Петровичу

Данієлян Айрануш Лентрушівна

Тиховичу Володимиру Євгеновичу

Нетребському Руслану Олександровичу

Мельничук Світлані Ярославівні

Тільки у тісній співпраці ми зможемо виховати здорових, розумних, кмітливих – справжніх громадян України.

Ми маємо достатню матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою нові завдання.

Аналізуючи роботу з розвитку дошкільного закладу, створення сприятливих умов для дітей, оцінюючи результати досягнень дошкільного закладу можна зробити такий висновок: у нашому ДНЗ сформовано цілісний освітній простір, в якому дітям надають якісні освітні послуги, піклуються про здоров’я кожної дитини, залучають позабюджетні асигнування для розвитку дошкільного закладу.

Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де дитина завжди повинна відчувати тепло сильної руки, чути биття серця близької їй людини, яка завжди поряд, завжди допоможе, все пояснить і все зрозуміє.