П`ятниця, 20.07.2018, 09:02
Вітаю Вас, Гість

Річний звіт про діяльність закладу

Управління освіти виконавчого комітету

Лубенської міської ради

Дошкільний навчальний заклад № 17 „ Золотий ключик ”

 

 

Звіт

про виконану роботу за 2016 – 2017 навчальний рік

перед педагогічним колективом та батьками

 

З В І Т

завідувача дошкільним навчальним закладом № 17 «Золотий ключик»

 

1. ЗВІТ завідувача дошкільного навчального закладу №17 за 2016-2017 навчальний рік Карпець Валентини Андріївни перед педагогічним колективом та громадськістю 26.05.2017

 

Даний звіт зроблений на підставі

2. НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 178 від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю».

 

3. Мета :

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

 

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

 

І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

 

Дошкільний навчальний заклад №17 „Золотий ключик” був заснований у 1982 році. Сьогодні - це сучасний заклад освіти пріоритетними завданнями діяльності якого є:

  • забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей;
  • забезпечення ранньої соціальної адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу та готовності до шкільного навчання;
  • надання методичної і консультаційної допомоги сім’ям, залучення батьків до процесу виховання, навчання дитини;
  • взаємодія з громадськими організаціями з метою сприяння всебічному розвитку дітей;
  • інноваційної діяльності.

На сьогоднішній день в закладі функціонує 12 груп, серед яких 2 групи раннього віку, 10 груп дошкільного віку, з яких 3 групи спеціалізовані для дітей з вадами зору; всі групи з українською мовою навчання та з особистим пріоритетним напрямком роботи. Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

- музичний та спортивний зали;

- кімната українознавства „Бабусина світлиця”;

- дефектологічний кабінет;

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

- фізкультурний майданчик.

Приміщення і територія ДНЗ оснащені необхідним інвентарем, перебувають у належному стані, постійно поповнюються, оновлюється і ремонтується обладнання. Для проведення оздоровчого літнього періоду пофарбовано ігрове обладнання майданчиків, придбано іграшки, пісочні набори для ігор на майданчиках, завезено пісок.

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснюю я, завідувач, згідно із Статутом.

Дошкільний навчальний заклад працює з 7.00 – до 21.00 з п’ятиденним робочим тижнем та 10 – ти годинним перебуванням дітей, у черговій групі з 12 - ти та 14 - ти годинним перебуванням.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується і погоджується з управлінням освіти.

 

 

 

2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

 

За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 198 місць для дітей від 2 до 6(7) років. На 01.05.2017 року в дошкільному закладі списковий склад дітей становить – 263. Групи комплектувались за віковими ознаками.

З них:

- ясельного віку – 42 дітей;

- дошкільного віку – 221дитина, з них в спеціалізованих групах – 42 дитини.

Дошкільним закладом здійснюється соціально – педагогічний патронат сімей, в яких виховуються 5-ти річні діти, що не відвідують дошкільні заклади, з метою створення умов для здобуття дошкільної освіти та надання консультаційної допомоги сім’ям. Виходячи з того, що соціально – педагогічний патронат сім’ї – це система гуманітарних послуг та захист прав дитини, у нашому дошкільному закладі діє наказ по організації обліку дітей дошкільного віку і ведеться робота по виявленню та закріпленню дітей за вихователями, розроблені заходи залучення цих дітей до занять, свят та розваг у ДНЗ,

 

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують 28 кваліфікованих спеціалістів: вихователь – методист, музичні керівники, інструктор з фізкультури, вчителі – дефектологи, 23 вихователі. З них: 18 педагогів мають вищу освіту, 10 – середню спеціальну ; 4 педагоги мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 – І категорію, 3 – ІІ категорію; 1 педагог має звання „вихователь - методист”, 1 – „вчитель - методист”.

Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань педагогічних працівників системи дошкільної освіти міста, курсів підвищення кваліфікації кадрів при ПОІПОПП.

Щороку в дошкільному закладі проходить атестація педагогічних працівників відповідно до «Типового положення» та «Змін до Типового положення» згідно перспективного плану, з виданням відповідних наказів та оформленням відповідних документів. У 2017 навчальному році чергову атестацію пройшли: 6 педагогів з них: 7 вихователів, 1 керівник музичний.

В дошкільному закладі методкабінетом на чолі з вихователем - методистом проводяться консультації, педагогічні читання, тренінги, семінарські заняття. Під контролем адміністрації проходить участь педагогів у методичній роботі міського методичного кабінету, робота з самоосвіти. На базі закладу вихователями Назаренко Т.О., Арслановою І.В., Сукач О.О. проведено методичне об’єднання для вихователів груп раннього віку з питання використання в роботі з дітьми логоритміки та імітаційних рухівок.

З метою пошуку нових технологій форм і методів роботи продовжує роботу творча група вихователів, яка працює з новітньою сучасною літературою, педагогічними виданнями.

Колектив працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу, має власний сайт. Інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі.

Тепер ми маємо можливість спілкуватися з батьками, використовуючи Інтернет, що дуже зручно у наш час. Наш сайт, в першу чергу, адресований тим, хто зацікавлений у гармонійному і всебічному розвитку своєї дитини.

На нашому сайті ви зможете:

-дізнатися останні новини дошкільного навчального закладу та його досягнення;

-знайти інформацію про дитячий садок та його колектив;

-ознайомитися із життям дітей у групах;

-прочитати поради фахівців: вихователя-методиста, вихователів, психолога, інструктора з фізкультури, музичного керівника та медичної сестри; переглянути фотоматеріали.

Згідно із Законом України «Про охорону праці» та наказу по ДНЗ у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників навчально – виховного процесу, вся робота здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.

  • звітний період роботи дошкільного закладу нещасних випадків з дітьми під час навчально – виховної роботи і працівниками на робочому місці не відбувалося.